Zmarł Ks. prałat Zbigniew Kuzia

Z żalem informujemy o odejściu do wiecznej pasieki Ks. prałata Zbigniewa Kuzi, Kapelana Pszczelarzy Lubelskich.

Wspaniały człowiek, kapłan, zawsze blisko pszczelarzy. Jego droga życiowa od najmłodszych lat zawsze była związana z rolnictwem, wsią, pszczelarstwem. Heroizmem swoim i nieprzeciętnym zmysłem organizacyjnym potrafił wszystkim udowadniać, że można, że trzeba więcej. Swoim życiem uczył nie tylko jak być dobrym, uczciwym człowiekiem, ale jak należy nieść swój krzyż, swoje cierpienie. Był lubiany, szanowany przez parafian i pszczelarzy, ambitny i aktywny. Zapamiętany zostanie przez wielu jako człowiek pracowity, wyznaczający sobie cele i osiągający je, a także jako chętnie niosący pomoc kolega-pszczelarz. Od kilkudziesięciu lat jeździł również na Pielgrzymki Pszczelarskie na Jasną Górę w dniu Św. Ambrożego uczestnicząc w celebrze mszy w intencji pszczelarzy.

Niech dobry Bóg przyjmie go do swojego królestwa.

Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego składa wyrazy współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom Ks. Zdzisława Kuzi oraz pszczelarzom związanym z nim.

W załączeniu informacja o uroczystościach pogrzebowych przygotowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Przemienienia Pańskiego w Firleju.