Posiedzenie Zarządu PZP w Puławach 10-11.01.2018

W dniach 10-11 stycznia 2018 roku odbyło się posiedzenie Zarządu PZP. Podczas pierwszej częsci posiedzenia  członkowie Zarządu oraz przedstawiciel Komisji Rewizyjnej spotkali się z  Panem Marcinem Raczyńskim z firmy VET-ANIMAL, który zaprezentował nowy środek warrozobójczy o nazwie VARRO-MED.

Następnie odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Andrzejem Posyniakiem oraz Panią dr Krystyną Pochorecką z Państwowego Instytutu Weterynarii. Przedstawiciele PIW prosili o przekazanie pszczelarzom informacji zamieszczonych na stronie internetowej PIW, dotyczącej instrukcji pobierania próbek, obowiązku zgłoszenia obecności roztoczy z rodzaju Tropilaelaps oraz małego chrząszcza ulowego.

W dniu 10 stycznia członkowie Zarządu spotkali się również z producentami pasz dla pszczół w związku z realizowanym programem rekomendacyjnym.

11 stycznia w siedzibie firmy BIO-WET odbyło się spotkanie Zarządu PZP z Prezesem Mirosławem Grzędą i pracownikami firmy. Podczas posiedzenia Pan Prezes przedstawił historię firmy BIO-WET oraz zarys wstępnej wspópracy w zakresie programów innowacji w sektorze pszczelarskim.

Instrukcja pobierania i przesyłania próbek do badań

Tropilaelaps – ulotka

Mały chrząszcz ulowy – ulotka

INFORMACJE DLA PSZCZELARZY – PAŃSTWOWY INSPEKTORAT WETERYNARYJNY W PUŁAWACH

VET-ANIMAL