APIKAND – ciasta i syropy dla pszczół, czyli wiosenne stymulowanie rozwoju rodziny pszczelej

Gdy minie zima, rozpoczyna się wyścig z czasem o przygotowanie rodzin pszczelich do wykorzystania pierwszych pożytków towarowych. Część działań zmierzających do tego celu pszczelarze wykonywali jeszcze w poprzednim roku, jednak po głównym oblocie wiosennym znów mają duży wpływ na to, w jakim tempie przebiegał będzie rozwój owadów. Jednym z pomocnych instrumentów, które mogą wspomóc ten proces, jest Apikand syrop zbożowy.

Aplikacja niewielkich porcji tego produktu widocznie pobudza pszczoły do rozwoju wiosennego, budowy odpowiedniej liczebności i struktury do zgromadzenia znacznych ilości miodu. To także produkt, po jaki sięgać można w warunkach wystąpienia luk w taśmie pożytkowej lub w okresie długotrwałych załamań pogody uniemożliwiających pszczołom odbywanie lotów po wziątek. Kolejnym ciekawym produktem jest Apikand Premium syrop to bardzo ciekawe rozwiązanie, po które można sięgać właśnie o tej porze roku. Produkt ma postać gotowego syropu do zakarmiania pszczół na zimę. Posiada optymalną do tego celu recepturę. W swym składzie zawiera 40% fruktozy oraz po 30% glukozy i sacharozy. Mając na uwadze, że pszczoły rozłożą ostatni z cukrów na cukry proste, które już zawiera ten produkt, w pożywieniu, z którego korzystać będą w okresie zimy i wczesnej wiosny znajdować będą się wyłącznie dwa doskonale przyswajalne przez nie cukry – fruktoza i glukoza. One właśnie potrzebne są owadom, gdyż pszczoły są w stanie przemienić je na czystą energię.

Kiedy mowa o stymulacji rozwoju pszczół, to warto pamiętać, że w ofercie firmy Łysoń znajduje się produkt zaprojektowany i stworzony właśnie z myślą o takim wpływie na procesy życiowe pszczelich społeczności. Chodzi o Apikand pobudzenie – syrop zbożowy. Kompozycja gotowego do użycia pokarmu wzbogacona została o witaminy, minerały i aminokwasy. Pierwsza kategoria obejmuje witaminy B1, B2, B5, B6, B7, B12, C, PP. Na katalog zawartych w syropie pierwiastków składają się wapń, magnez, fosfor, sód, potas, chlor, żelazo i siarka. W poczet ujętych w pokarmie aminokwasów wliczamy tryptofan (L), metioninę (DL), lizynę (L). Apikand pobudzenie – syrop zbożowy to także źródło polifenoli i garbników pochodzenia roślinnego (karczochy, tymianek, żółcie, bazylia). Produkt ten pakowany jest w jednostkowe opakowania po 13 kg. Na palecie znajduje się ich 60, co przekłada się na masę pokarmu wynoszącą 780 kg.

Oprócz syropów do efektywnej stymulacji wiosennej świetnie sprawdzają się także ciasta, które są pewnym i niezawodnym krokiem do szybkiej regeneracji.
Ciasto daje pszczołom poczucie stałego dopływu pokarmu, zarówno węglowodanowego, jak i białkowego. Taka okoliczność mobilizuje je do dynamizacji rozwoju. Produktem, który szczególnie dobrze sprawdza się w osiąganiu tego celu, jest oferowany przez firme Łysoń Apikand SuperProteinowy. Zawiera on w swym składzie wysokiej jakości białko roślinne, komplet aminokwasów egzogennych wymagany przez pszczoły oraz inne wartościowe związki odżywcze. Inną opcją prowadzącą do osiągnięcia takiego samego celu jest aplikacja Apikandu Proteinowego. Produkt ten posiada rekomendację PZP, co dowodzi wysokiej jego jakości użytkowej. Pakowany jest w większe, foliowe opakowania jednostkowe po 1 kg. Zawiera w swej kompozycji m.in. cenny dla pszczół substytut pyłku ApiPollen. Firma Łysoń oferuje opiekunom pasiek także ciasto Apikand z pyłkiem. Jego zawartość w produkcie wynosi 8%. Wszystkie te pokarmy są wysoko strawne i zachowują trwałość przez okres wystarczający pszczołom do ich pobrania. Wszystkie też przynoszą zamierzone efekty. Poprzez wspomożenie wiosennego rozwoju pszczół poprzez zastosowanie tych produktów, pasiecznik zwiększa szansę na wysokie zbiory miodu będące wynikiem odpowiedniej siły i kondycji jego skrzydlatych podopiecznych.