Działanie promocyjno-edukacyjne PZP na temat produktów pszczelich i roli pszczół i zapylaczy i działania mające na celu ich ochronę i wspieranie bioróżnorodności, szczególnie podczas Ogólnopolskich Dni Pszczelarza w Białymstoku

Chroń owady zapylające, a pszczoły odwdzięczą Ci się tym, co mają najlepsze!

Polski Związek Pszczelarski promuje rolę zapylaczy oraz ich ochronę , a także produkty pszczele i ich wartości odżywcze i zdrowotne.

Na czym polega współpraca roślin i zapylaczy? Co to jest zapylanie i co ono daje? Jaki jest jego efekt? Jaka jest rola pszczół miodnych? Jak można pomóc pszczołom i zapylaczom i jak je chronić? oraz co można zyskać w zamian.

Takie informacje i szereg innych związanych z promocją wartością odżywczych produktów pszczelich znalazło się na ulotkach i i plakatach zachęcających do wejścia na stronę internetową PZP (dostęp przez skanowanie kodu QR na plakacie) zrealizowanych przez Polski Związek Pszczelarski w ramach zadania informacyjnego finansowanego z Funduszu Promocji Roślin Oleistych.

Wydrukowane materiały zostały wysłane do członkowskich organizacji Związku z prośbą o rozpropagowanie informacji nie tylko wśród konsumentów, ale również wśród rolników, sadowników, którzy najwięcej korzystają z zapylającej pracy pszczół i innych zapylaczy.

Zachęcamy do stosowania miodów i innych produktów pszczelich w codziennej profilaktyce oraz do ochrony zapylaczy!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego w zakładce „Warto wiedzieć”.  Zapraszamy również do obejrzenia filmu o produktach pszczelich z krótkim wykładem dr Arkadiusza Kaplińskiego, który został zrealizowany w poprzednim zadaniu informacyjnym.

Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do wypełnienia bezosobowej ankiety ewaluacyjnej.