Dziś świętujemy Wielki Dzień Pszczół

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół na obszarze Polski organizowanych jest wiele imprez mających na celu wspieranie pszczół i przekazanie najciekawszych informacji o ich pracy i życiu.

Z tej okazji odbyło się również spotkanie w pasiece Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

– 8 sierpnia to Wielki Dzień Pszczół, ważne święto, by docenić nasze pracowite pszczoły. Z okazji tego święta Prezes Koła Pszczelarzy Wrocław-Krzyki, Mirosław Majcherek oraz wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, uczcili wspólnie ten dzień, wraz z przybyłymi pszczelarzami oraz gośćmi.

Pan Mirosław Majcherek podkreślił ważną rolę pszczół w produkcji żywności, przypomniał zebranym, że 80% procent pokarmów pozyskujemy dzięki zapylaczom. Jak wspomniał prezes Koła Pszczelarzy Wrocław-Krzyki, współpraca z DUW trwa już 6 lat. W czerwcu 2017 roku została założona pasieka na dachu DUW, składa się  z 3 uli, opiekuje się nią Pan Mirosław Majcherek. Okoliczne tereny zielone, parki, obecne w nich lipy i akacje,  są doskonałym środowiskiem dla pszczoły miodnej. Z tych pożytków pszczoły produkują miód wielokwiatowy, którym wojewoda dolnośląski darzy swoich gości.

– W trakcie wydarzenia można było zobaczyć żywe pszczoły miodne, posmakować miodu z pasieki DUW, obejrzeć słynny zielony ul, który walczył 7 lat temu w proteście pod Urzędem Miejskim Wrocławia.

Szczegółowa relacja z wydarzenia do przeczytania we wrześniowym numerze  „Pszczelarza Polskiego”.

AL

– A jak Wy świętowaliście Wielki Dzień Pszczół? Podzielcie się tym z nami w komentarzach. Zachęcamy także do nadsyłania materiałów z obchodów Wielkiego Dnia Pszczół do redakcji miesięcznika na adres: redakcja.pszczelarz@zwiazek-pszczelarski.pl .