„Kala i Pszczoły” cykl edukacyjny dla dzieci

Fundacja APIKULTURA przy współpracy z Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa APILANDIA przygotowały wieloodcinkowy cykl video pt. „Kala i Pszczoły”.

Bohaterkami odcinków serii są pszczoły, ich tajemnice, a także przyjazna i wesoła muppetka Kala; dociekliwa i szczera, 9 letnia dziewczynka z dużym poczuciem humoru. Bohaterka z odcinka na odcinek zgłębia niesamowity świat pszczół oraz zakochuje się w przepysznym miodzie i pozostałych zdrowych, pszczelich produktach. Zadaniem serii jest pobudzenie w najmłodszych zaangażowania w troskę o ekosystem w którym funkcjonujemy; rolę zapylaczy w przyrodzie oraz aktywne dobre praktyki służące ekologii.

Cykl 10 odcinków w przystępny i twórczy sposób omawia wybrane zagadnienia pszczelarskie i proekologiczne.

Oficjalna publikacja serii zaplanowana została na okres od 9 maja do 11 lipca 2021 r.

Kolejne odcinki prezentowane będą w co tygodniowych odstępach czasu – zawsze w niedzielę.

Wszystkie instytucje edukacyjne oraz organizacje chcące aktywnie promować tematykę proekologiczną wśród społeczeństwa zachęcamy do kontaktu z Fundacją Apicultura.

Istnieje możliwość udostępnienia pełnego pakietu odcinków w celu realizacji m. in. lekcji poglądowych, tematycznych, spotkań edukacyjnych, akcji społecznych, festynów rodzinnych etc.

Czym zaskoczy Was Kala dowiecie się z oficjalnych odcinków serii. Śledźcie profil Fundacji Apicultura oraz poczynania poczatkującej pszczelarki Kali.

informacja Fundacja Apikultura

Kala i pszczoły – Zwiastun

Kala i pszczoły – odcinek 1

Kala i pszczoły – odcinek 2

Kala i pszczoły – odcinek 3

Kala i pszczoły – odcinek 4

Kala i pszczoły – odcinek 5

Kala i pszczoły – odcinek 6

Kala i pszczoły – odcinek 7

Kala i pszczoły – odcinek 8

Kala i pszczoły – odcinek 9

Kala i pszczoły – odcinek 10