Dzień Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z produktami pszczelimi

W dniu 4 czerwca 2022 odbył się w Kancelarii Premiera piknik z okazji Dnia Dziecka.

Premier Mateusz Morawiecki otwierając piknik podkreślił, że Dzień Dziecka to najbardziej pogodny dzień w roku. – Warto pamiętać, że kiedy my uczymy dzieci dobra, to sami stajemy się lepsi. Kiedy pokazujemy dzieciom piękny świat, to sami dostrzegamy jego wyjątkowość, dlatego dzisiejszy dzień jest taki szczególny – powiedział. Zauważył również, że dzieci “mają szósty zmysł” i “czują, czy wszystko jest w porządku, czy dobrze się dzieje w rodzinie”. Premier przywołał słowa Janusza Korczaka, o tym, że “dziecko zawsze chce być dobre”. Dodał również, że dorośli powinni pomagać dzieciom jak najwięcej, i poświęcać im jak najwięcej uwagi. “A ta uwaga to właściwie miłość” – podkreślił. 

W ogrodach KPRM ustawiono kilkadziesiąt stanowisk w sektorach różnych ministerstw oraz samorządowych – dzieci mogły skorzystać z mnóstwa atrakcji i pokazów, a dorośli z warsztatów i porad różnego rodzaju. Wszyscy mogli smakować przepyszne polskie produkty oraz potrawy.

Taka uroczystość to świetna promocja pszczelarstwa i produktów pszczelich. W sektorze Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie zabrakło stoiska Polskiego Związku Pszczelarskiego. Pomoc w obsłudze stoiska zapewniła Fundacja Apikultura . Przy stoisku było słodko, wesoło i … tłoczno jak w ulu. Oprócz warsztatów wykonywania świec z wosku, malowania twarzy oraz karykatur, odbyły się warsztaty z ulem edukacyjnym, zabawy z mega podkurzaczem, kołem miodowym oraz pszczelą grą wielkoformatową. Było mnóstwo atrakcji i zabawy. Wśród obsługi pojawiła się także Kala – bohaterka filmów „Kala i Pszczoły”. Dostarczyła dzieciom wiele uśmiechu i – podobnie jak one – doskonale bawiła się w KPRM.

Odwiedzający stoisko mogli również zobaczyć plakaty PZP zachęcające do spożywania produktów pszczelich oraz otrzymywali ulotki PZP z informacjami o rożnych rodzajów miodów i innych produktach oraz apiterapii. Materiały te zostały wydane przy pomocy środków finansowych z Funduszy Promocji Roślin Oleistych. Wszyscy odwiedzający zachęcani byli do spożywania produktów pszczelich w celu podnoszenia odporności organizmu.

Zobaczyć można było tutaj także Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego.