Zmarł Ks. Eugeniusz Marciniak

W niedzielę, 16 kwietnia 2023 r., w wieku 84 lat, zmarł ks. dr Eugeniusz Marciniak. Był sekretarzem komisji Episkopatu Polski do spraw rolnictwa, rektorem Uniwersytetu Ludowego, dyrektorem Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolnictwa i proboszczem parafii w Dobrej.

Przez prawie 3 lata był redaktorem naczelnym miesięcznika „Pszczelarz Polski”. Był autorem kilkudziesięciu pozycji książkowych i artykułów na temat apiterapii, prowadził również wykłady z tego zakresu. Doskonale znany w środowisku pszczelarskim. Pięknie mówił o etyce pszczelarskiej. Zawsze gotów na spotkania z pszczelarzami.

W ramach Fundacji, którą prowadził, wydane zostały książeczki dla dzieci, do których teksty pisał osobiście Ks. Eugeniusz Marciniak. W ten sposób pragnął przybliżyć dzieciom życie i pracę pszczół, a także zapoznać je z produktami pszczelimi i zachęcić do ich częstszego spożywania.

Pogrzeb Ks. Marcinika odbędzie się w środę, 19 kwietnia, w parafii Wielenin pw. Św. Jakuba i Doroty, msza św. sprawowana będzie o godz. 11.30. Po Eucharystii zostanie odprowadzony na miejscowy cmentarz.

Zarząd Polskiego Związku Pszczelarskiego składa rodzinie, bliskim i przyjaciołom oraz współpracownikom Ks. Eugeniusza Marciniaka wyrazy współczucia.

Print screen: diecezjawłoclawska.pl