Dołącz do świętowania w Światowy Dzień Pszczół i wspieraj lokalnych pszczelarzy! Przesłanie od Europejskich Pszczelarzy!

20 maja to Światowy Dzień Pszczół!

Dołącz do świętowania w Światowy Dzień Pszczół i wspieraj lokalnych pszczelarzy!
Przesłanie od Europejskich Pszczelarzy!

Poświęćmy chwilę, aby uczcić i chronić te pracowite stworzenia, które wnoszą ogromny wkład w nasze życie. Szczęśliwego Światowego Dnia Pszczół wszystkim miłośnikom, obrońcom i strażnikom pszczół na całym świecie! Wspierajmy pszczoły wyborami, które są w naszych rękach i na naszych łyżkach.

Pszczoła jest symbolem zdrowia środowiskowego, zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności. Interesariusze są oddani obronie pszczół poprzez programy ochrony bioróżnorodności.

Ty również możesz wnieść swój wkład: Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/łeś się, że spożywanie lokalnego miodu pomaga zabezpieczyć więcej zasobów dla pszczół i pszczelarstwa? Pośrednio, to wsparcie pomaga pszczołom zapylać uprawy i rośliny w twojej okolicy, promując tym samym krąg bioróżnorodności.

Pszczelarze w UE stoją przed znaczącym wyzwaniem: nieuczciwą konkurencją z rosnącym importem fałszywego i bardzo taniego miodu poniżej kosztów produkcji z krajów spoza UE.

To potęguje inne problemy, z którymi pszczelarze i ich pszczoły już się borykają, takie jak nieudane zbiory miodu z powodu zmian klimatycznych.

Kupując lokalny miód, wspierasz swoje lokalne pszczoły, a tym samym lokalne zapylanie, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy dzięki krótszym odległościom transportowym. Oczywiście są wspaniałe i wysokiej jakości miody z całego świata. Ale wybierz dobrą jakość za dobrą wartość i z dobrą identyfikowalnością.

Czytaj uważnie etykietę przy zakupie miodu. Pochodzenie miodu powinno być na niej wskazane.

Europejscy pszczelarze walczyli o nowe prawo dotyczące etykietowania, aby mieszanki miodów z różnych krajów, zamiast po prostu stwierdzenia „z UE i spoza UE”, były teraz wymienione na etykiecie krajem pochodzenia. Pomoże Ci to, jako konsumentowi miodu, podjąć świadomą decyzję jakiego pochodzenia produkt chcesz kupić.

Brak pszczół to brak życia. Wspieraj więc swoich lokalnych pszczelarzy. Jak? Kupuj lokalny miód i ciesz się jego smakiem.

Twoi pszczelarze